Криворiзький Будiвельний Коледж Вівторок, 19.03.2024, 03.59
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Мій Кривий Ріг

Пошук



   Будівельна професія - найактуальніша. Адже недарма прислів'я говорить: «Бог створив життя на Землі, а все інше зробили будівельники». 

    Здавалося б, що спільного між будівництвом та творчістю? Та будувати - це синонім дієслова творити. На відміну від людей інших професій, які будують лише своє життя, є особливі люди - будівельники, які створюють по крупицях весь той світ, в якому ми живемо. Озирніться довкола: майже все, що робить наше життя легким і зручним, існує завдяки будівництву: будинки, палаци, собори, дороги, мости. 
    Будівельник - це архітектор, дизайнер, інженер-конструктор - фізик і лірик в одній особі. Згадаймо чудеса світу, про які ми вже говорили. Це не картини, не музика, це будівельні споруди, тобто чудеса світу - це чудеса будівництва.
   На початку вересня, проводжаючи поглядом натовп учнів, багато хто згадує себе школярами, потім студентами. Студентами будівельних або архітектурних вузів, технікумів, училищ... А Ви коли-небудь замислювалися, як ставали будівельниками раніше. Професія будівельника завжди була однією з найшанобливіших.
    У Давньому Єгипті архітектори або будівельники повинні були здобути обов'язкову загальну освіту в "школі писарів", а майстерності він вчився в сім'ї: навики передавалися з покоління в покоління.
    У Древній Греції визнаний фахівець відкривав приватну школу, де громадяни могли проходити навчання. Учні здобували не лише теоретичну освіту, але і повинні були допомагати майстрові на об'єктах. Великого значення набувала спадкоємність. Наприклад, архітектор Каллікрат, один з творців Парфенона, був учнем майстра Аполонія. За переказами, вони навіть подорожували до Індії для вивчення архітектури цієї країни. До речі, будівельники Греції часто бували в інших країнах, наприклад, в Єгипті, щоб удосконалювати свою майстерність.
   У Древньому Римі освіта будівельника включала не лише знання в області будматеріалів, будівельної справи, конструкцій будівель, але і відомості з геометрії, астрономії, історії, філософії і інших наук. Для підготовки архітекторів створювалися спеціальні школи. Нам відомі також підручники, по яких займалися майбутні будівельники, - наприклад, праця римського архітектора Вітрувія "Десять книг про архітектуру".
   У Середньовіччі підготовка архітекторів протягом декількох століть була сконцентрована в монастирях. З розвитком міст з'явилися світські будівельники і архітектори, які отримували підготовку в цехових майстернях. У них досвід передавався переважно по спадку.
   У епоху Відродження цехова система навчання модернізується. Будівельну майстерність перестали передавати по спадку. Сина громадянина віддавали до майстра, під керівництвом якого він вивчав архітектурне мистецтво, класичні пам'ятники, ордери, будматеріали, опановував способи їх обробки, знання в області математики і інших наук. Італійський теоретик мистецтва Альберті в "Десяти книгах про архітектуру" характеризує будівельника як універсального майстра і ученого, об'єднуючого в собі художника і інженера.
    У 17-18 ст. в європейських країнах були відкриті академії витончених мистецтв, де готували архітекторів. У 1671 у Франції була заснована спеціальна Королівська академія архітектури. У ній майбутні архітектори проходили практичне навчання - кожен у свого майстра. Академія також видавала спеціальну літературу по різних курсах.
    В середині 19 ст. у Франції, Німеччині, Росії з'явилися вищі інженерно-будівельні школи. У них почали готувати і інженерів архітектурного профілю. Це привело до розділення будівельної професії на дві: архітектора-художника і інженера-архітектора, або цивільного інженера. Таке розділення в більшості країн зберігається і зараз. Архітектурну освіту здобувають, як правило, на факультетах університетів. Проте випускники-архітектори для отримання додаткової кваліфікації будівельника складають окремі іспити.
    Що стосується інженерно-будівельної освіти, то її одержують в спеціальних вузах. Наприклад, у Франції будівельників готують в Національній школі мостів і доріг, заснованій ще в 1747 році. Період навчання у вузах Франції складає 6 років і ділиться на три цикли.  Будівельник у Великобританії здобуває освіту протягом трьох років в університетах або вищих технічних коледжах - наприклад, в будівельній школі Лондонської ради в Ламбете - Брікстоне або будівельному коледжі Ліверпуля. У США інженерів-будівельників готують в більш ніж 200 університетах і коледжах. Термін навчання - чотири роки. Звичайно це приватні вузи, але іспити приймає спеціальний колегіальний орган, акредитований державою.
    Ми ж здобували освіту, в основу якої був покладений принцип єдності художнього і практичного початків. Таке ставлення до професії виникло в 20-х роках минулого століття. Пізніше воно було закріплено на законодавчому і державному рівнях.

Наше опитування
З чим у Вас асоціюється слово «культура»?
Всього відповідей: 274

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

GISMETEO: Погода по г.Кривой Рог



Цитата від особистість.com.