Криворiзький Будiвельний Коледж Вівторок, 19.03.2024, 05.50
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Мій Кривий Ріг

Пошук



На кого вчитися у 2018-му.
Категория: Советы абитуриентам                                                                                                         
nullБезпрограшний варіант - айтішники й архітектори! 
Щасливчики ті, хто чітко знає, на яку спеціальність хоче піти вчитися.
Але більшість 17-річних абітурієнтів відчуває масу сумнівів з приводу того, куди поступати.
У результаті найчастіше йдуть стандартним шляхом - подають документи, "куди і всі". Тому зараз існує цілий "пакет" зі спеціальностей, на які кілька років поспіль найвищі конкурси. Ми вирішили проаналізувати за допомогою експертів, наскільки вони будуть затребувані через 5 років.
ЕКСПЕРТИ:
Микола Фоменко, начальник відділу моніторингу вищої освіти МОН;
Олексій Мірошниченко, виконавчий віце-президент Конфедерації роботодавців України.


АЙТІШНИКИ
За. Програмне забезпечення повинно постійно вдосконалюватись, тому потреба у фахівцях, здатних грамотно вирішити цю проблему, величезна. Все більше організацій приділяють увагу автоматизації своєї діяльності, і цей процес з кожним роком буде тільки набирати обертів. Тому попит на IT-послуги буде тільки зростати.
Проти. Жоден експерт не назвав аргументи проти цієї спеціальності.
 
 
АРХІТЕКТОР, МІСТОБУДІВЕЛЬНИК (фахівці будівельного напряму)
За. Будівельний бум останнього десятиріччя не міг не позначитися на ринку послуг, тому професії архітектора, будівельника, дизайнера увійшли до "Топ-10" найпопулярніших професій. Адже за нинішніх умов фахівці цієї галузі непогано заробляють, попит настільки великий, що по деяких спеціальностях зарплати в два-три рази перевищують заробіток бухгалтерів і економістів. Будівництво нині йде шаленими темпами - і не тільки в Україні, але й за близьким та далеким кордоном.
Проти: Вагомих аргументів не виявлено.
 
 
ФІНАНСИСТИ ("банківська справа")
За. Фінансовий обіг буде здійснюватися завжди. До того ж через 5 років почнеться відродження банківського сектору, особливо це стосується кредитування. Тому попит на фахівців у цій сфері буде високим.

Проти. Вже зараз спостерігається надлишок таких кадрів. Тому, за словами Миколи Фоменка, Міносвіти свідомо намагається стримати масовий випуск фахівців економічних факультетів, виділяючи бюджетні кошти для підготовки фінансистів тільки в профільних і технічних вузах.

АУДИТОРИ
За. Компанії зростають, водяться нові податки, нові форми звітності - це, відповідно, додає роботи бухгалтерам і аудиторам. Крім того, відповідно до міжнародних стандартів, кожна організація, яка виходить на міжнародні ринки, повинна проходити аудиторську перевірку щонайменше раз на рік.
Проти. Це специфічна спеціальність, яка має вузьку сферу застосування, тому немає необхідності у великій кількості аудиторів.


ЮРИСТИ
За. Ці фахівці потрібні практично в кожній організації, тому завжди будуть користуватися попитом.
Проти. У цій області вже зараз надлишок кадрів, і в умовах жорсткої конкуренції потрібно бути висококласним фахівцем. Тому бажано отримувати диплом бакалавра в профільному вузі. Також в ціні будуть вузькоспеціалізовані юристи, тому магістратуру можна вже закінчувати в спеціалізованому вузі.


ЗА ЯКИМИ СПЕЦІАЛІСТАМИ МАЙБУТНЄ?
Микола Фоменко: "За тими, хто буде займатися наноелектронікою, високими технологіями в харчовій і переробній промисловості - ці напрямки будуть підтримуватися державою. Після кризи дуже будуть затребувані архітектори та інші будівельні спеціальності".
Олексій Мірошниченко: "За інженерами, конструкторами, біотехнологами:
існує величезний дефіцит цих фахівців, причому не тільки в Україні, але і за кордоном".
                                                                                                                                                                                
Остерегайтесь фальшивых вузов!  
 
Категория: Советы абитуриентам 
                                                                null
Сейчас существуют сотни филиалов-миражей и других учебных заведений, у которых отсутствует аккредитация, чей диплом фактически является недействительным. Поэтому, выбирая вуз, следует быть предельно внимательным.

Диплом о высшем образовании - заветная мечта многих. Пользуясь моментом, вузы открывают по всей стране так называемые «филиалы». Однако такие отделения далеко не всегда обеспечивают должный уровень преподавания и могут выдать несуществующий диплом.

Как же отличить вуз-мираж от настоящего учебного заведения?

1. Проверьте лицензию

Перед тем, как поступать в вуз, попросите у приемной комиссии показать вам лицензию Министерства образования Украины. Если вам откажут, знайте: здесь что-то не так. В этом случае лучше обратиться в Министерство образования Украины и узнать, имеет ли данный вуз или филиал право преподавания. Для этого необходимо направить письменный запрос в Государственную аккредитационную комиссию при МОН Украины по адресу: Киев 03057, ул.Металлистов 7-а; тел.: 8 (044) 453-36-59.
Внимание! В случае, если вы поступаете в филиал, то лицензия должна быть выдана самому филиалу, а не вузу учредителю.

 

2. Что должно быть в лицензии

* полное название вуза;
* образовательно-квалификационный уровень вуза и направления подготовки студентов;
* срок ее действи; 
* юридический адрес высшего учебного заведения.

 

 

3. Осторожно - подделка!

К сожалению, сейчас еще сохранилась практика, когда вместо государственной лицензии подсовывают фальшивку. И различить их почти невозможно - технический прогресс ушел далеко. Кроме того, множество лицензий в 2008 и 2009 годах было аннулировано, поэтому, даже увидев документ, стоит провести дополнительную проверку:
* даже если вам предъявили лицензию, но у вас остались сомнения, дополнительно проверьте её действительность, позвоните в Министерство образования;
* почитайте в интернете отзывы студентов о вузе;
* в приемной комиссии можно запросить сведения о востребованности выпускников этого вуза на рынке.


Особенно внимательно МОН рекомендует проверять вузы, в названиях которых значится «филиал», «отделение», «факультет при...». Помните: каждое уважающее себя и свою репутацию учебное заведение предоставит вам необходимые документы по первому запросу. Если же этого не случилось - лучше заранее обезопасить себя и отказаться от поступления в ненадежный вуз, ведь на проверку он может оказаться совсем не учебным заведением.

 

 

 

 

 

Наше опитування
З чим у Вас асоціюється слово «культура»?
Всього відповідей: 274

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

GISMETEO: Погода по г.Кривой Рог



Цитата від особистість.com.